61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Śpiwór puchowy Talus Series TsI

Oceń ten produkt jako pierwszy

Klasyczny śpiwór typu mumia.


"Uciekamy na pustkowie, aby obcować z naturą i uciec od codzienności. Aktywność fizyczna, świeże powietrze, inspirujące krajobrazy oraz długie, przyjemne noce. Nie ma nic lepszego, niż wsunąć się do wygodnego śpiwora na koniec aktywnego dnia ze świadomością, że nie obudzi nas szara codzienność i sterta nieprzeczytanych maili.


Aby osiągnąć ten stan trzeba wcześniej pomyśleć o zapewnieniu sobie ciepłych i komfortowych warunków i wybrać odpowiedni dla siebie śpiwór.


Aby ułatwić Wam ten wybór, stworzyliśmy dostępną dla każdego serię Talus, łączącą w sobie zalety dostępnych już serii Alpine oraz Traverse." Tim Macartney-Snape

Normalna cena: 1 699,90 zł

Przecena 1 529,91 zł

* Wymagane pola Tabela rozmiarów

Sea To Summit

Opis produktu

Szczegóły

Puch: ULTRA-DRY Down™ 750+ Loft 90/10 Premium Duck Down | śpiwór sygnowany znakiem RDS

Waga wypełnienia: short - 380 g | regular - 400 g | long - 440 g

Waga śpiwora: short - 840 g | regular - 880 g | long - 965 g

Długość/typ zamka: short - zamek prawy | regular - zamek lewy | long - zamek lewy

Pora roku: użytkowanie wewnętrzne/lato/wiosna/jesień

Sugerowane przeznaczenie: trekking, podróże, wspinaczka, camping, wyprawy rowerowe

Wymiary po złożeniu: 5,5 litra (regular)

Worek kompresyjny: small - 10 do 3,3 litra

Najważniejsze cechy:

  • wygodny kształt mumii
  • materiał Nylon 2D NanoShell™
  • trójwymiarowe, zróżnicowane ścianki boczne oraz zakrzywione przegrody poprzeczne
  • boczne przegrody
  • 60/40 stosunek wypełnienia
  • anatomiczne dopasowanie do stóp
  • bezawaryjny suwak
  • wyściełany kaptur z podwójną regulacją
  • wewnętrzna kieszeń na zamek
  • w zestawie lekki worek kompresyjny Ultra-Sil® oraz worek z siateczki / torba na pranie

-----------

Talus to seria śpiworów typu mumia, charakteryzujących się świetnym stosunkiem ciepła do wagi. Kolekcja została wzbogacona o klika wygodnych i innowacyjnych funkcji zwiększających komfort użytkowania.

Kaptur dokładnie otula głowę, minimalizując straty cieplne i zapewniając maksymalny komfort, nie stwarzając przy tym klaustrofobicznego uczucia ciasnoty.

Regulowany kołnierz pozwala na kontrolę temperatury wewnątrz śpiwora zachowując przy tym wysoki komfort użytkowania: ściągacze zostały wszyte głeboko w materiał, aby nie powodować dyskomfortu w okolicach szyi i twarzy.

Seria została dodatkowo wyposażona w kieszonkę wewnętrzną na MP3 Player lub dokumenty oraz płynnie działający, niezacinający się zamek.

Budowa oraz przeszycia śpiwora zostały skonstruowane tak, aby blokować możliwość migracji czy zbijania się puchu (dla maksymalnej izolacji cieplnej) - to proste z pozoru zadanie jest w praktyce zaskakująco skomplikowane.

W tym celu zastosowaliśmy trójwymiarowe, zróżnicowane ścianki boczne oraz zakrzywione przegrody poprzeczne.

Materiał z jakiego został wykonany śpiwór to Nylon 20D NanoShell™ co zapewnia właściwe proporcje pomiędzy oddychalnością a wodoodpornością.

Dobra oddychalność jest konieczna, aby minimalizować ryzyko gromadzenia wilgoci wewnątrz materaca.

Seria Talus doskonale sprawdzi się w każdym, nawet w najbardziej wilgotnym otoczeniu.

Komfortowy kształt mumii

Design w kształcie mumii zapewnia idealny stosunek izolacji cieplnej do wagi.

Duży kaptur, szeroka partia ramion i klatki piersiowej zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Dolna część śpiworów Talus została anatomicznie dopasowana do stóp.

 

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: Śpiwór puchowy Talus Series TsI

Technologia i materiały

RDS Responsible Down Standard

Pozyskiwanie puchu i pierza służącego do wypełnienia dóbr konsumpcyjnych odbywa się z globalnych łańcuchów produkcji i łańcuchów dostaw przetwórstwa. W rezultacie detaliści i konsumenci nie otrzymują wystarczającej informacji na temat pochodzenia produktów i o warunkach ich produkcji. Ostatnio pojawiły się obawy o dobrostan zwierząt w związku z hodowlą ptactwa wodnego oraz identyfikowalnością puchu i produktów z pierza. W celu zagwarantowania zgodności z prawdą oświadczeń znajdujących się na produkcie końcowym niezbędna jest możliwość identyfikowalności puchu od źródła pochodzenia do produktu gotowego.

Niezależne badanie, przeprowadzone przez strony trzecie, dotyczące wszystkich aspektów hodowli i chowu zwierząt oraz identyfikowalności puchu od źródła pochodzenia do produktu końcowego, dzięki któremu poprawia się dobrostan zwierząt oraz powstaje większe zaufanie detalistów i konsumentów wobec odpowiedzialnego pozyskiwania.

The North Face (TNF), duży producent odzieży sportowej, sprzętu i obuwia sportowego zainicjował opracowanie normy, która określa kompleksowe, odpowiedzialne rozwiązanie pozyskiwania i identyfikowalności puchu.

Aby to osiągnąć, TNF we współpracy z organizacją Control Union (CU) opracował szczegółową ocenę łańcucha dostaw w celu ustalenia, czy możliwe jest stworzenie takiej normy certyfikacyjnej. Ocena ta zaowocowała stworzeniem tzw. Normy w zakresie Odpowiedzialnego Pozyskiwania Puchu (RDS), która jest normą dotyczącą całego łańcucha dostaw puchu, „od pisklęcia do kurtki”. Control Union opracował normę we współpracy z organizacjami The North Face i Textile Exchange (TE) oraz stronami zainteresowanymi, członkami łańcucha dostaw, hodowcami i organizacjami ochrony zwierząt.

The North Face przekaże prawa własności normy – po tym jak zostanie ona ukończona – na rzecz Textile Exchange (TE). Zapewni to dla całej branży taki zasób, dzięki któremu możliwa będzie poprawa dobrostanu zwierząt oraz zwiększenie globalnej identyfikowalności puchu. Daje to gwarancję również ciągłej aktualizacji normy w przyszłości.Nylon

Nylon – to handlowa nazwa poliamidów produkowanych przez firmę DuPont. Są to syntetyczne polimery zawierające grupę amidową służące m.in. do wytwarzania włókien syntetycznych o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie i łatwo dającego się barwić. Stosowany przede wszystkim do produkcji dzianin, tkanin, lin i żyłek. Jest materiałem niezwykle lekkim, stosowanym w produktach, w których priorytetem jest waga.Puch

Puch jest bardzo ważnym rodzajem ociepliny, dlatego, że ma najlepszy stosunek izolacji do wagi. Wysokiej jakości, wyściełane puchem produkty zapewniają niezrównaną izolację termiczną w stosunku do ich bardzo niskiej wagi. Puch może być również skompresowany tak, żeby zajmował jak najmniej miejsca po złożeniu. Współczynnik rozprężalności puchu mierzony jest w CUIN (cal sześcienny na uncję). Im wyższy ten współczynnik tym lepsza izolacja puchu.Raty Santander

Przed dokonaniem zakupu na raty skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia dostępności produktu.

Oferujemy zakupy ratalne za pośrednictwem systemu e-raty Santander Consumer Bank S.A.

Możliwość złożenia zamówienia ratalnego dotyczy zamówień o łącznej wartości nie mniejszej niż 100zł.

Proces składania zamówienia nie różni się radykalnie od zamówienia opłacanego pozostałymi kanałami płatności.

W trakcie tego procesu, po wpisaniu danych adresowych oraz wybraniu metody dostawy, należy wybrać Raty Santander jako sposób płatności.Po zaakceptowaniu regulaminu i potwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę Banku Santander https://wniosek.eraty.pl/formularz/ gdzie podajesz dane niezbędne do otrzymania kredytu.Ze szczegółowymi informacjami na temat procesu składania wniosku ratalnego oraz usług dodatkowych możesz zapoznać się na stronie Banku Santander https://www.santanderconsumer.pl/zakupy-na-raty/raty-w-sklepie-internetowym,1.html