61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Śpiwór puchowy Latitude Series LtI

Oceń ten produkt jako pierwszy

Śpiwór wielozadaniowy.


"Już zacząłem się pakować na wyprawę, kiedy padający śnieg zamienił się w deszcz. Nie mogłem zdecydować, który z moich dwóch śpiworów powinienem właściwie zabrać ze sobą w góry..." Tim Macartney-Snape

Dostępność: Brak w magazynie

Normalna cena: 1 799,90 zł

Przecena 1 655,91 zł

Sea To Summit

Opis produktu

Szczegóły

Puch: ULTRA-DRY Down™ 750+ Loft 90/10 Premium Grey Duck Down | śpiwór sygnowany znakiem RDS

Waga wypełnienia: short - 330 g | regular - 350 g | long - 390 g

Waga śpiwora: short - 800 g | regular - 880 g | long - 980 g

Długość/typ zamka: short - zamek prawy | regular - zamek lewy | long - zamek lewy

Pora roku: użytkowanie wewnętrzne/wiosna/jesień

Sugerowane przeznaczenie: trekking, podróże, wspinaczka, camping, wyprawy rowerowe

Wymiary po złożeniu: 6,1 litra (regular)

Worek kompresyjny: small - 10 do 3,3 litra

Najważniejsze cechy:

 • prostokątny design z owalnymi brzegami
 • materiał Nylon 2D NanoShell™
 • budowa wyprofilowana dla poszczególnych partii ciała
 • poprzeczne komory
 • 60/40 II ratio
 • boczne komory
 • anatomicznie dostosowana część stóp
 • pełnowymiarowy, bezawaryjny zamek
 • wyściełany kaptur z wszytym, podwójnym ściągaczem
 • w obszarze stóp osobny zamek dwukierunkowy YKK #5
 • wewnętrzna kieszeń na zamek
 • w zestawie lekki worek kompresyjny Ultra-Sil® oraz worek z siateczki / torba na pranie

-----------

Seria Latitude jest naszą najbardziej uniwersalną serią. Dzięki wypełnieniu kaczym puchem ULTRA-DRY Down™ 750+ Loft i ochronnej warstwie tkaniny 2D NanoShell™ sprawdzą się świetnie w każdym środowisku. Produkty z tej serii posiadają prostokątny kształt z owalnymi brzegami i zapewnią komfort termiczny niezależnie od temperatury.

Śpiwory Latitude wykorzystując lekkie materiały oraz gęsi puch ULTRA-DRY Down™ są wagowo zbliżone do tradycyjnych śpiworów typu mumia, z tym, że oferują więcej miejsca wewnątrz. Dzięki temu zapewniają większy komfort i lepszą swobodę ruchów podczas odpoczynku.

Dzięki możliwości pełnego rozpięcia śpiwora seria Latitude świetnie posłuży w każdych warunkach, przez cały rok: zarówno podczas noclegu pod dachem jak i na świeżym powietrzu w niskich temperaturach. Duży szczelny kaptur typu oversized chroni przed wiatrem i minimalizuje straty cieplne w okolicach twarzy. Budowa śpiwora zapewnia łatwy dostęp do wewnętrznej kieszeni oraz dużego, bezawaryjnego suwaka.

Konstrukcja przegród bocznych utrzymuje stosunek wypełnienia puchem 60/40, zapewniając maksymalną izolacje cieplną.

Śpiwory z tej serii pokryte są miękkim, oddychającym materiałem zewnętrznym, który dodatkowo zapobiega utracie puchu z ich środka.

Produkty Latitude sprawdzą się idealnie podczas wyprawy do Annapurny w Himalajach, narciarskich przygód w Alpach czy marszu po Western Arthurs w Tasmanii. Sam zdecyduj, gdzie go zabierzesz.

Ergonomiczna budowa i wielozadaniowość

Aby zapewnić idealne parametry komfortu i izolacji cieplnej, nasze śpiwory z serii Latitude posiadają duży kaptur, szerszą przestrzeń w okolicy piersiowej i stóp a także prostokątny design z owalnymi brzegami. Zastosowanie pełnowymiarowego suwaka daje możliwość szybkiej transformacji zimowej wersji śpiwora w lżejszą kołdrę.

Seria Latitude wyposażona jest w miękki, wyściełany kaptur z wszytym, podwójnym ściągaczem.

Dolna część śpiworów Latitude została anatomicznie dopasowana do stóp a także wyposażona w osobny suwak w celu regulacji temperatury w cieplejszym klimacie.

 

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Śpiwór puchowy Latitude Series LtI

Technologia i materiały

RDS Responsible Down Standard

Pozyskiwanie puchu i pierza służącego do wypełnienia dóbr konsumpcyjnych odbywa się z globalnych łańcuchów produkcji i łańcuchów dostaw przetwórstwa. W rezultacie detaliści i konsumenci nie otrzymują wystarczającej informacji na temat pochodzenia produktów i o warunkach ich produkcji. Ostatnio pojawiły się obawy o dobrostan zwierząt w związku z hodowlą ptactwa wodnego oraz identyfikowalnością puchu i produktów z pierza. W celu zagwarantowania zgodności z prawdą oświadczeń znajdujących się na produkcie końcowym niezbędna jest możliwość identyfikowalności puchu od źródła pochodzenia do produktu gotowego.

Niezależne badanie, przeprowadzone przez strony trzecie, dotyczące wszystkich aspektów hodowli i chowu zwierząt oraz identyfikowalności puchu od źródła pochodzenia do produktu końcowego, dzięki któremu poprawia się dobrostan zwierząt oraz powstaje większe zaufanie detalistów i konsumentów wobec odpowiedzialnego pozyskiwania.

The North Face (TNF), duży producent odzieży sportowej, sprzętu i obuwia sportowego zainicjował opracowanie normy, która określa kompleksowe, odpowiedzialne rozwiązanie pozyskiwania i identyfikowalności puchu.

Aby to osiągnąć, TNF we współpracy z organizacją Control Union (CU) opracował szczegółową ocenę łańcucha dostaw w celu ustalenia, czy możliwe jest stworzenie takiej normy certyfikacyjnej. Ocena ta zaowocowała stworzeniem tzw. Normy w zakresie Odpowiedzialnego Pozyskiwania Puchu (RDS), która jest normą dotyczącą całego łańcucha dostaw puchu, „od pisklęcia do kurtki”. Control Union opracował normę we współpracy z organizacjami The North Face i Textile Exchange (TE) oraz stronami zainteresowanymi, członkami łańcucha dostaw, hodowcami i organizacjami ochrony zwierząt.

The North Face przekaże prawa własności normy – po tym jak zostanie ona ukończona – na rzecz Textile Exchange (TE). Zapewni to dla całej branży taki zasób, dzięki któremu możliwa będzie poprawa dobrostanu zwierząt oraz zwiększenie globalnej identyfikowalności puchu. Daje to gwarancję również ciągłej aktualizacji normy w przyszłości.YKK

Funkcjonalne, wysokiej jakości markowe zamki błyskawiczne gwarantują niezawodność nawet przy długotrwałym użytkowaniu.Nylon

Nylon – to handlowa nazwa poliamidów produkowanych przez firmę DuPont. Są to syntetyczne polimery zawierające grupę amidową służące m.in. do wytwarzania włókien syntetycznych o bardzo dużej wytrzymałości na rozciąganie i łatwo dającego się barwić. Stosowany przede wszystkim do produkcji dzianin, tkanin, lin i żyłek. Jest materiałem niezwykle lekkim, stosowanym w produktach, w których priorytetem jest waga.Puch

Puch jest bardzo ważnym rodzajem ociepliny, dlatego, że ma najlepszy stosunek izolacji do wagi. Wysokiej jakości, wyściełane puchem produkty zapewniają niezrównaną izolację termiczną w stosunku do ich bardzo niskiej wagi. Puch może być również skompresowany tak, żeby zajmował jak najmniej miejsca po złożeniu. Współczynnik rozprężalności puchu mierzony jest w CUIN (cal sześcienny na uncję). Im wyższy ten współczynnik tym lepsza izolacja puchu.Raty Santander

Przed dokonaniem zakupu na raty skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia dostępności produktu.

Oferujemy zakupy ratalne za pośrednictwem systemu e-raty Santander Consumer Bank S.A.

Możliwość złożenia zamówienia ratalnego dotyczy zamówień o łącznej wartości nie mniejszej niż 100zł.

Proces składania zamówienia nie różni się radykalnie od zamówienia opłacanego pozostałymi kanałami płatności.

W trakcie tego procesu, po wpisaniu danych adresowych oraz wybraniu metody dostawy, należy wybrać Raty Santander jako sposób płatności.Po zaakceptowaniu regulaminu i potwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę Banku Santander https://wniosek.eraty.pl/formularz/ gdzie podajesz dane niezbędne do otrzymania kredytu.Ze szczegółowymi informacjami na temat procesu składania wniosku ratalnego oraz usług dodatkowych możesz zapoznać się na stronie Banku Santander https://www.santanderconsumer.pl/zakupy-na-raty/raty-w-sklepie-internetowym,1.html