61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Skarpety Outdoor

Oceń ten produkt jako pierwszy

Skarpetki do noszenia od wiosny do jesieni. Wykonane z Coolmaxu, który zapewnia zakomite odprowadzanie wilgoci i ciepła z powierzchni stopy.

Normalna cena: 29,00 zł

Przecena 26,10 zł

Filmar Factory
Najpierw wybierz rozmiar

* Wymagane pola

Opis produktu

Szczegóły

Sprawdzają się zwłaszcza podczas długich, górskich wędrówek, kiedy stopa cały czas pracuje w wysokim bucie. Dodatkowa warstwa dzianiny z włókien akrylowych Amicor gwarantuje właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.
Miękki podwójny ściągacz zwiększa komfort użytkowania, a płaski szew przy palcach zapewnia wygodę.

Skład: Amicor 58% Coolmax 14% Poliamid 15% Bawełna 11% Lycra 2%

Waga: 50 g

Informacje dodatkowe

Gwarancja Filmar Factory

Gwarancja producenta.Recenzje

Napisz własną recenzję

You're reviewing: Skarpety Outdoor

Technologia i materiały

Amicor

Amicor to włókno akrylowe produkowane przez brytyjską firmę Acordis Services Ltd. Istnieją trzy rodzaje włókna mianowicie; Amicor, Amicor Plus oraz Amicor Pure. Włókna Amicor spełniają funkcję przeciwbakteryjną, zawierają Irgasan preparat zapobiegający rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Amicor Plus jest włóknem przeciwgrzybicznym, nasączony preparatem przeciw rozwojowi grzybów powodujących między innymi grzybicę stóp. Amicor Pure łączy w sobie cechy poprzednich włókien i wykazuje cechy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zawiera mieszankę preparatów unieszkodliwiających mikroorganizmy, które służą roztoczom za pożywienie.

Włókna Amicor można łączyć z innymi tkaninami w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Amicor został przetestowany i nie wykazuje żadnych działań ubocznych dla skóry czy zdrowia człowieka i jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku. Amicor można prać w celu zachowania optymalnej higieny i utrzymuje on swoje własności do około 200 prań. Pokrowiec na materace Amicor posiada certyfikat Eko Tex 100.Coolmax

Naturalnie hydrofobowy poliester firmy DuPont®, którego czterokanalikowe włókna mają specjalny przekrój o dużej zdolności do odprowadzania wilgoci bez wchłaniania jej przez włókna.

CoolmaxCotton

Bawełna - miękkie włókno otaczające nasiona rośliny określanej tą samą nazwą – bawełny (Gossypium), mające wiele zastosowań. Służy m.in. do wytwarzania miękkiej tkaniny – najpopularniejszej w przemysle tekstylnym, a także, ze względu na silne własności absorpcyjne, do produkcji materiałów opatrunkowych. Włókno bawełniane jest też stosowane w mieszankach włókien, jako dodatek do wełny czy lnu.Lycra

LYCRA® jest marką dla wysokiej jakości rozciągającego się włókna, który można łączyć praktycznie z każdym innym włóknem. Nadaje on materiałowi takie cechy jak doskonałe przyleganie, swobodę ruchu oraz błyskawiczny powrót do stanu przed rozciągnięciem. LYCRA® posiada niezwykłą zdolność rozciągania się aż do 600% a następnie błyskawicznego skurczenia się do pierwotnej długości, podążając za naturalnym ruchem ciała, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort.Poliamid

Poliamid to mocne, syntetyczne włókno. Do jego zalet należy niezbyt wysoka chłonność płynów, bardzo wysoka odporność mechaniczna, łatwość prania i szybkość wysychania. Ponadto materiał się nie gniecie i łatwo go można farbować. Jest również odporny na bakterie i grzyby, dlatego często jest stosowany w odzieży sportowej.