61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Raczki turystyczne Rapeks

Oceń ten produkt jako pierwszy

Raczki turystyczne Mini Crampons Rapeks idealnie nadają się do pokonywania oblodzonych lub przysypanych śniegiem szlaków turystycznych, stoków, ulic, a nawet błotnistych lasów. 4-zębne raczki doskonale dają sobie radę podczas podejść i zejść w mało stromym terenie. Z uwagi na mocowanie raczka za pomocą jednego paska oraz w zależności od poziomu trudności terenu, należy w trakcie wędrówki mieć na uwadze możliwość jego poluzowania.

Normalna cena: 49,00 zł

Przecena 44,10 zł

Produkt dostępny. Wysyłka w 4 dni.
Rapeks

Opis produktu

Szczegóły

Rozmiar: uniwersalny
Długość zębów: 20 mm
Ilość zębów: 4
Kolor pasków: pomarańczowy
Waga kompletu: 141

Cechy:

 • do zastosowania na buty trekkingowe i turystyczne w rozmiarze powyżej numeru 35 EU (dla osób dorosłych) oraz maksymalną szerokością 8,4cm w miejscu jego mocowania
 • raki wykonane z wysokiej jakości ocynkowanej stali, która dodatkowo została pokryta farbą zabezpieczającą.
 • niska waga i małe wymiary 10,5x4,0x4,2cm pozwoli w czasie wędrówki nie odczuwać dodatkowego zmęczenia
 • prosta konstrukcja zapewnia łatwość i szybkość zakładania raczków na butach. Wystarczy raz w domu wyregulować długości paska a przed samym wyjściem założenie będzie trwało kilka sekund.

Informacje dodatkowe

Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: Raczki turystyczne Rapeks

Technologia i materiały

Polipropylen

Właściwości Polipropylenu

 • Polipropylen jest włóknem o najmniejszej absorpcji wilgoci pośród włókien stosowanych w przemyśle odzieżowym. Dzięki temu bielizna jest sucha w każdych warunkach. Dodatkowo wilgoć, która nie jest wiązana w dzianinie, jest wyprowadzana na zewnątrz.
 • Ponieważ włókno nie przyjmuje wilgoci, jest również bardzo szybko schnące, co zapewnia komfort użytkowania. Z tego powodu to właśnie polipropylen jest stosowany w produkcji pianek do nurkowania.
 • Jest to włókno nadzwyczaj lekkie, co przy wzmożonym wysiłku fizyczny ma kluczowe znaczenie.
 • Spośród włókien polipropylen ma najniższą przenikalność termiczną. Jest lepszym izolatorem cieplnym niż tak ceniona wełna! Doskonale chroni ciało przed wyziębieniem i utrzymuje jego naturalną ciepłotę. Potwierdzeniem najwyższych walorów dzianiny polipropylenowej jest wykorzystanie go przez amerykańską armię w umundurowaniu zaprojektowanym do działań w niskich temperaturach.
 • Polipropylen w odróżnieniu od wielu włókien naturalnych i sztucznych nie reaguje z solą obecną w pocie. Dzięki temu dzianina nie ulega degradacji przy długotrwałym kontakcie z potem. Dodatkowo jest odporny na działanie środków chemicznych wykorzystywanych w środkach piorących i detergentach.
 • Jest to włókno bakteriostatyczne. Bakterie i grzyby nie mogą rozwijać się na dzianinie, dzięki czemu pranie w ciepłej wodzie z detergentem całkowicie oczyszcza bieliznę z drobnoustrojów.
 • Polipropylen jest farbowany jeszcze w stanie ciekłym, a włókno wytwarzane już w pożądanym kolorze.Dzięki temu kolor jest bardzo trwały, nie spiera się, nie farbuje.
 • Jest materiałem bardzo trwałym, odpornym na pęknięcie i przetarcie. Dzięki tym cechom znalazł on również zastosowanie w produkcji opatrunków medycznych, implantów, a nawet specjalistycznych materiałów budowlanych