61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Sklep Musto - kurtki

NASZA HISTORIA

Twoja przygoda jest wyzwaniem dla Musto. Zajmujemy się projektowaniem odzieży technicznej, aby pomóc Ci w osiągnięciu szczytowych wyników.

Zbudowani na bazie 50 lat najnowocześniejszej odzieży inżynieryjnej, jesteśmy wiodącą na świecie marką żeglarską i brytyjskim liderem w strzelaniu i sportach jeździeckich. Używamy tej samej technologii tkanin, która chroni naszych żeglarzy oceanicznych, aby utrzymać Cię w suchości i komforcie, niezależnie od tego, czy jesteś w siodle, strzelając czy uprawiając jakiekolwiek zajęcia na świeżym powietrzu.

Nasi projektanci są fanatykami szczegółów i stylu. Od precyzyjnego rozmieszczenia ergonomicznych paneli na kurtkach aktywnych po staranne wykonanie ręcznie robionych skórzanych butów - tam właśnie styl spotyka się z zaawansowaną technologią. Współpracujemy tylko z najlepszymi producentami, więc za każdym razem możesz być pewien jakości Musto.

Jesteśmy Brytyjczykami od samego początku, ale nasze ubrania, obuwie, bagażniki i akcesoria są projektowane z międzynarodowym spojrzeniem, dzięki czemu możesz być aktywny we wszystkich klimatach, na wszystkich terenach, w każdym miejscu na świecie. Od spokojnych weekendów w kraju po burze na południowym Oceanie Spokojnym, Musto wykonuje swoje zadania tak samo jak Ty.

Nasze produkty testujemy w najbardziej nieprzyjaznym środowisku na świecie i w laboratoriach, aby napędzać innowacje, tak abyś mógł ufać, że nasze produkty będą działać i wytrzymywać. Ludzie często mówią nam o ich dwudziestoletniej odzieży Musto, która była używana nieprzerwanie i nadal dobrze działa. Nasza słynna trwałość sprawia, że oferujemy gwarancję na cały okres użytkowania wielu naszych ubrań, a także wyjątkową usługę naprawczą.

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO

Keith Musto przybył do Tokio jako mało prawdopodobny wybór dla brytyjskiej drużyny olimpijskiej w 1964 roku. Był zbyt lekki i zbyt niski dla ciężkiej holenderskiej łodzi Flying Dutchman, na pokładzie której brał udział w zawodach. Keith i jego załoga, Tony Morgan, szybko zdali sobie sprawę, że ich jedyną szansą na zdobycie złota jest bycie zdrowszym od przeciwników. Tak więc zrobili to, co nie do pomyślenia. Codziennie, także na Boże Narodzenie, trenowali fitness. Koledzy wyszydzali swoje treningi jako niesportowe, ale wyłaniała się nowa rasa żeglarzy. Byli to sportowcy.

Keith Musto wspomina: "Płynęliśmy w swetrach Guernsey i starych spodniach flanelowych przez lata. Zmoczyłeś się i musiałeś to zaakceptować". Zdaliśmy sobie sprawę, że jest to problem, który trzeba rozwiązać". Tak więc, po zdobyciu świata żeglarskiego szturmem i zdobyciu srebra w Tokio (brakujące złota przez "nanosekundy"), rozpoczął on produkcję przełomowej technicznej odzieży żeglarskiej.

Keith rozpoczął produkcję żagli z Edwardem Hyde pod marką Musto & Hyde Sails. Ale Keith szybko przestawił się na konstruowanie technicznej odzieży żeglarskiej. Szybko nauczył się wszystkich podstaw produkcji odzieży, płacąc żonie batonikiem Mars codziennie za maszynę.

Następnie w 1980 roku Keith rozstał się z Musto & Hyde. Jego zespół szybko stał się technicznym producentem i hurtownikiem najlepszego dostępnego zestawu żeglarskiego. Była to specjalistyczna odzież noszona i popierana przez najbardziej znanych żeglarzy świata. Narodziła się marka Musto.

POZA NASZYM DZIEDZICTWEM

Ale nie zatrzymaliśmy się na żeglowaniu. Keith szybko zdał sobie sprawę, że technologia tkanin żaglowych może być zastosowana w innych sportach, kiedy był jedynym suchym widzem oglądającym jazdę jego córki - był w swoim zestawie żaglowym Musto. Dziś łączymy tkaniny użytkowe z ponadczasowymi tradycjami i stylami jeździeckimi i strzeleckimi.

Udowodniwszy nasze ponad 50 letnie doświadczenie w produkcji odzieży technicznej, wprowadziliśmy ostatnio na rynek kolekcje Ski, Expedition, Evolution i Women's Fitness. Chcesz, aby Twój zestaw przeszedł z Tobą od weekendowego żeglowania po linii brzegowej do porannego biegu, to jest to, co zapewniają nasze nowe kolekcje. Ewoluowaliśmy, aby sprostać Twoim wymaganiom w zakresie wydajności. Uniwersalna, wielozadaniowa, sportowa odzież techniczna.

INNOWACJE OD SAMEGO POCZĄTKU

WARSTWY

Najlepsi wyprzedzają konkurencję. Od lat rozpowszechnialiśmy koncepcję 3-warstwowego systemu, zanim ludzie wpadli na pomysł warstwowego układania materiału w celu zapewnienia ciepła, ochrony i swobody ruchów. Wiedzieliśmy, że jest lepszy sposób na utrzymanie ciepła niż tylko noszenie grubszych, cięższych warstw. Pomysł wystartował w Whitebread Round the World Race, kiedy to przedsiębiorczy żeglarz Cornelis van Rietschoten wystawił go na próbę w Oceanie Południowym, aby pozbyć się potu. Teraz warstwowe ułożenie jest standardem we wszystkich zastosowaniach na świeżym powietrzu.

LIFE-SAVER

Wraz z rozwojem technologii żeglarskiej, wyścigi stawały się coraz bardziej ekstremalne, odważne i niebezpieczne. Po tragicznych wypadkach w Whitbread Round the World Race - najtrudniejszym na świecie wyścigu żeglarskim (obecnie Volvo Ocean Race) - menedżerowie regat zwrócili się do Musto w 1990 r., aby wymyślić nowy kombinezon suchy. Musiał wydłużyć czas przeżycia z 15 minut do 2 godzin na najzimniejszych wodach świata, aby człowiek za burtą mógł być skutecznie uratowany.

W 1992 roku słynny żeglarz Skip Novak oddał swoje życie w nasze ręce i przetestował nowy prototyp Musto Drysuit, pływając w lodowatych wodach Antarktydy. Dziś nasze suche kombinezony zapewniają czas przeżycia do 3 godzin w wodach tak zimnych jak 5°C.

TKANINY SPECJALISTYCZNE

Aby wyposażyć Cię w sprzęt do największych przygód, musimy używać tkanin technicznych o najwyższych standardach wydajności. Dlatego nasi projektanci i programiści współpracują z wieloma najlepszymi światowymi producentami tkanin technicznych, a my nawiązaliśmy współpracę z kilkoma firmami w celu opracowania nowych tkanin specjalistycznych.

W 1994 roku Musto nawiązało współpracę z W.L. Gore - podobnie myślącymi innowatorami i producentami tkanin wodoodpornych. Wyzwanie: stworzyć oddychającą i wodoodporną tkaninę na tyle wytrzymałą, aby wytrzymać rygory i brutalną pogodę podczas żeglugi oceanicznej. Razem stworzyliśmy wyjątkowo wytrzymałą membranę Gore-tex® Pro. Stanowi ona trzon naszej słynnej serii Musto HPX, która jest testowana na oceanach. Uszlachetniony od ponad 20 lat zestaw Musto HPX jest wiodącą na świecie odzieżą żeglarską na oceanach. Odzież techniczną Musto można znaleźć online i w sklepach na całym świecie.

NASI LUDZIE

Do tej pory ubieraliśmy olimpijczyków i zawodowych sportowców, rodzinę królewską i rekordzistów. A my chcemy Cię ubrać. Jesteśmy wspólnotą sportowców i weekendowych poszukiwaczy przygód, którzy podzielają pasję do wolności i radości z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pracujemy z ludźmi, którzy podzielają nasze pasje do testowania i wprowadzania innowacji w naszym zestawie. Wśród nich znaleźli się światowej sławy żeglarze Skip Novak, Grant Dalton i Ellen McArthur. Jeźdźcy Zara Phillips i William Fox-Pitt od lat są częścią Musto.

Produktów od 1 do 24 z 66

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Produktów od 1 do 24 z 66

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3