61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Lowe Alpine

Lowe Alpine® zawdzięcza swoją nazwę braciom Lowe, założycielom marki. Greg, Mike i Jeff Lowe to fanatycy wspinaczki i alpinizmu z Utah, USA.

Pierwsze kroki Lowe Alpine® były skromne. W 1967 roku Greg poszukiwał lepszego plecaka do wypraw wspinaczkowych. Bracia podróżowali przez Stany wyznaczając nowe drogi. W lecie na skale, w zimie w śniegu i lodzie. Stali się pionierami podejść w stylu, który dziś zwiemy "alpejskim". Szybkie wejścia "na lekko" nie opierały się na wieloosobowych zespołach i taktyce oblężniczej. Małe, samowystarczalne zespoły z minimalnym ekwipunkiem poruszały się szybciej, niosąc cały niezbędne wyposażenie na własnych plecach. Zrodziło to potrzebę nowego plecaka, dopasowanego do ciała i nie krepującego ruchów.

Greg opracował pierwszy Expedition Pack w warsztacie w Colorado w 1967 roku, rewolucjonizując tym samym podejście do tematu. Wiele z innowacji zaprezentowanych w tym modelu stało się później standardem we wszystkich plecakach. "The Expedition" był pierwszym na świecie modelem z wewnętrznym stelażem. Jako pierwszy miał też boczne taśmy kompresyjne, paski stabilizujące na górze szelek oraz pas piersiowy - wszystko co aktualnie uważamy za oczywiste. 

Dalszy rozwój, zarówno wysoko w górach, jak i w pracowni, postępował. Bracia Lowe opracowali i udoskonalili wiele rewolucyjnych przyrządów, w tym czekany do wspinaczki w lodzie, śruby lodowe, raki i przyrządy do asekuracji.

Jeff Lowe podejmował kolejne wyzwania w Stanach, Alpach, a później w górach wysokich Azji. Dziś uznawany jest za prekursora nowoczesnej wspinaczki mikstowej, rozgłos zdobywając niepobitym dotąd podejściem na północną grań Latok I, a także, niepowtórzoną przez innych, drogą "Metanoia" na północnej ścianie Eigeru.

Plecaki Lowe Alpine

Plecak Lowe AlpineTurystyczne plecaki Lowe Alpine to produkty, które zostały stworzone w ten sposób, aby mogły być najlepszym kompanem w czasie każdej wyprawy w terenie. Ich cechą charakterystyczną są nowoczesne systemy nośne oraz liczne udogodnienia, za sprawą których odznaczają się ponadprzeciętną funkcjonalnością: pojemne elastyczne kieszenie, pasy nośne, paski piersiowe z gwizdkiem bezpieczeństwa, pętle na czekan, itp.

2 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

2 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista