61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Ka-Bar

KA-BAR, Legenda


.9 grudnia 1942, po rozpoczęciu II Wojny Światowej KA-BAR złożył ofertę na nóż do walki United States Marine Corps (Jednostce Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych) z nadzieją, że zostanie wprowadzony do powszechnego użytku w tym oddziale wojska. We współpracy z Marine Quartermaster Departament (Jednostka Kwatermistrzowska Piechoty Morskiej) obmyślany został projekt i wkrótce ruszyła produkcja nowego, ulepszonego noża dla Marines. Nóż KA-BAR Knife, Fighting Utility zyskał taką sławę że, w 1952 r. producent podjął decyzję o przejęciu nazwy KA-BAR Knives., Inc. jako nazwy dla całej firmy.

Polegano na tych nożach przy wykonywaniu codziennych zadań takich jak wbijanie pali namiotów, wbijanie gwoździ, otwieranie puszek, kopanie dołów, nie wspominając o obronie życia. Z rosnącą popularnością oraz zdobywając najwyższy szacunek, KA-BAR został zaadoptowany nie tylko przez Marines, lecz również przez Armię, Marynarkę Wojenną, Straż Graniczną oraz Jednostki Podwodne.

Wiele lat po Drugiej Wojnie Światowej KA-BARy zostały nieoficjalnie reaktywowane podczas konfliktów w Korei, Wietnamie, Iraku oraz Pustynnej Burzy. Niezawodność oraz wysoka jakość w okresie wojny były rezultatem ciągłych procedur kontroli jakości przestrzeganych przez pracowników KA-BAR oraz nadzorców, pochodzących również z Piechoty Morskiej oraz Marynarki Wojennej, którzy zostali przypisani do fabryki KA-BAR, aby pracować z personelem firmy i pomóc w osiągnięciu celu. Te standardy wysokiej jakości zostały utrzymane w 1976 roku, gdy wznowiono produkcję, aby upamiętnić dwusetną rocznicę służby Piechoty Morskiej dla Stanów Zjednoczonych. To właśnie wtedy oryginalna fabryka w Olean, stan Nowy Jork, wraz z tymi samymi rzemieślnikami podjęła zadanie stworzenia w pełni wyposażonego oryginalnego modelu - Limited Edition Commemorative, co świadczyło, że ma największe znaczenie dla Piechoty Morskiej. Używając oryginalnych projektów, które przechowywane były w archiwach firmy, odtworzony nóż był prawdziwym dziełem sztuki, który zachował wygląd, czucie oraz osiągi oryginalnego noża.

Pierwsza wyprodukowana sztuka, opublikowana z numerem "1", podarowana została Komendantowi Jednostek oraz później wystawiona w muzeum USMC w Quantico.

Nóż USMC Commemorative był tak entuzjastycznie przyjęty, że stało się oczywistym, iż nóż KA-BAR Fighting/Utility zachował swoją popularność przez lata. Limitowana produkcja była tak szybko wykupiona przez żołnierzy Piechoty Morskiej, entuzjastów oraz kolekcjonerów noży, że KA-BAR zdecydował, aby przywrócić go do regularnej produkcji w jego standardowej formie z niewielkimi zmianami. Nóż KA-BAR Fighting/Utility został ponownie wprowadzony do sprzedaży.

Dziś, oryginalny nóż USMC Fighting/Utility pozostaje pierwszym wyborem wielu żołnierzy Piechoty Morskiej, którzy decydują się używać go jako osobistego wyposażenia podczas służby. Jest on również ulubieńcem entuzjastów przygód, surwiwalu, sportowców oraz oczywiście kolekcjonerów noży, którzy wiedzą, że ten nóż - ta "Amerykańska Legenda" - zasługuje na miejsce w ich kolekcji.

Produktów od 1 do 24 z 5891

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 246

Produktów od 1 do 24 z 5891

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 246