61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Helly Hansen

Czołowy producent i prekursor odzieży wiatrochronnej i deszczochronnej.

Założona w 1877 roku, w norweskiej miejscowości Moss, firma Helly Hansen obecnie ma swoją siedzibę w Oslo.

Specjalistyczna odzież żeglarska, typowe dla tej dyscypliny pianki i kamizelki, ubrania dla pasjonatów szeroko pojętego outdooru i sportów zimowych to kluczowe punkty oferty znanej na całym świecie firmy Helly Hensen. Ogromną popularnością cieszą się także buty sygnowane znakiem marki, a wśród nich m.in. miejskie, przełajowe, czy też trekkingowe

Kapitan Helly Juell Hansen wraz z żoną Maren Margarethe, mając za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy na morzu, postanowili w 1877 roku rozpocząć produkcję odzieży i akcesoriów dedykowanych wymagającym miłośnikom żeglarstwa. Tak powstały wytrzymałe, impregnowane olejem lnianym kapelusze, spodnie, kurtki oraz plandeki.

Minęło zaledwie pięć lat, aby firma zanotowała sprzedaż ponad 10 tys. sztuk odzieży. Rok 1878 przyniósł kolejny sukces w postaci świadectwa doskonałości, zdobytego podczas paryskich Targów Expo. W tym samym okresie, znakomitej jakości ubrania, buty i akcesoria zaczęto eksportować do innych krajów.

W XX wieku Helly Hansen dokonała kilka przełomów w technologii odzieży. Wprowadzono wodoszczelne szwy Microweld, nowy materiał PILE, który doskonale chroni przed zimnem, a zarazem pozwala na odparowywania wody wydalanej przez organizm i jest ulepszany do dziś. Powstał również system MicroCoating, czyli pokrywanie materiału kilkoma cienkimi warstwami poliuretanu. W 1980 roku Helly Hansen wprowadził hydrofilową i mikroporowatą technologię Helly Tech, dzięki której odzież była zarówno wodoodporna jak i oddychająca. Oznaczało to, że każdy kto podejmował się sportów outdoorowych mógł liczyć na to, że odzież będzie z nim współpracowała. Ta ewolucja miała znaczący wpływ na branżę.

Oferujemy szeroki wybór odzieży i obuwia Helly Hansen - buty trekkingowe i żeglarskie, kurtki bądź płaszcze, polary oraz spodnie, a także wiele innych.

Dziś produkty Helly Hansen są wykorzystywane przez światowej klasy żeglarzy, narciarzy i poszukiwaczy przygód, którzy spędzają swój czas walcząc z siłami natury i domagają się pełnej ochrony i wydajności, gdy warunki pogodowe są ekstremalne.

Odzież Helly Hansen została wykorzystana w tak głośnych filmach jak The Perfect Storm,2000 (Gniew Oceanu) czy Toutching the Void, 2003 (Czekając na Joe).

Produktów od 1 do 24 z 2840

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 119

Produktów od 1 do 24 z 2840

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 119