61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30[email protected]

Garmont

Od ponad 140 lat marka Garmont niezmiennie stawia sobie za cel innowacyjność, funkcjonalność oraz wysoką jakość. Ten włoski producent butów zaczynał w 1867 roku jako mała firma, której początkowa produkcja wynosiła tysiąc par rocznie. W miarę rozwoju firmy wprowadzano do produkcji nowe rodzaje butów i zwiększano ilość modeli w dotychczas wytwarzanych. Od pięciu pokoleń Garmont rozwija swoją ofertę czerpiąc inspirację z otaczających siedzibę firmy doskonałych terenów do turystyki górskiej i narciarstwa; z Dolomitów, projektując buty tak, żeby były mocne, bezpieczne i wygodne w każdych warunkach. Teraz kolekcja Garmont obejmuje wszystkie rodzaje butów górskich począwszy od mocnych butów do wspinaczki wysokogórskiej, poprzez buty trekkingowe, lekkie podejściówki, skończywszy na butach narciarskich i skiturowych. Dążenie do produkcji jak najlepszych butów powoduje ciągłe szukanie lepszych rozwiązań i projektowanie lepszych modeli. Obecnie marka Garmont jest postrzegana jako jedna z legendarnych marek w branży outdoorowej, a buty z logo Garmont noszą turyści górscy na całym świecie.

Szukanie jak najlepszych rozwiązań dla swoich butów skłoniło Garmonta do podjęcia współpracy z innymi firmami branży outdoorowej. Najważniejsza jest ciągła współpraca z firmą Vibram, dostawcą i projektantem podeszew. Vibram projektuje i wykonuje bieżniki dla większości modeli w kolekcji butów Garmont. Są one niepowtarzalne i stosowane tylko w butach Garmont.

Od wielu lat |Garmont współpracuje w firmą Gore, produkującą membranę Gore-tex. W membranę tę są wyposażane prawie wszystkie modele butów. Nadaje im to stuprocentową ochronę przed przemakaniem.

Bardzo ważna i owocna była współpraca z firmą Karrimor. Kilkanaście lat temu wspólnie wdrożono ADD – Anatomically Directed Design, czyli coś, co powoduje, że buty Garmont były, są i będą ultra wygodne.

Każda nowa kolekcja wychodzi naprzeciw potrzebom górskich eksploratorów proponując innowacyjne rozwiązania poprawiające komfort i bezpieczeństwo na górskich szlakach i poza nimi.

W roku 2012 marka Garmont powróciła do Polski. Obecnym jej dystrybutorem (buty turystyczne) jest firma Paker.

Oferta znajdująca się obecnie na stronie to modele dostępne w Polsce w sezonie 2012. Oferta ta jest stale poszerzana. Pełen wybór butów Garmont można znaleźć na stronie producenta www.garmont.com

There are no products matching the selection.