61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Canada Goose

Canada Goose powstała niemal 60 lat temu w małym magazynie w Toronto. Od tego czasu urosła do rangi jednego z liderów na rynku luksusowej odzieży.


W 1957 roku Sam Tick zakłada w Toronto firmę Metro Sportswear Ltd., która specjalizuje się w produkcji wełnianych kamizelek, płaszczy przeciwdeszczowych i odzieży przeznaczonej do jazdy na skuterach śnieżnych.

W latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, do firmy dołącza jego zięć David Reiss, wynalazca maszyny do wypełniania odzieży puchem. Tym samy przedsiębiorstwo wkracza w nową erę. David Reiss tworzy także nową markę Snow Goose, której nazwa zostaje poźniej zmieniona na Canada Goose.

W latach osiemdziesiątych zostaje stworzona kurtka Expedition Parka, by sprostać potrzebom naukowców przebywających na stacji McMurdo na Antarktyce. Kurtka staje się flagowym produktem marki i zostaje nazwana "Big Red" (Wielka Czerwień).

W 1982 roku Laurie Skreslet jako pierwszy Kanadyjczyk w historii zdobywa szczyt Mt. Everest. Osiąga ten sukces w kurtce zaprojektowanej i wykonanej przez Metro Sportswear. W 2011 roku produkcja modelu "Big Mountain" zostaje wznowiona a sama kurtka otrzymuje nową nazwę - Skreslet Parka.

W 1997 roku do firmy dołącza Dani Reiss, wnuk Sama i w 2001 roku zostaje prezesem oraz CEO Canada Goose. Jego działania rozbudzają dalszy wzrost firmy i pada deklaracja, że jej produkty zawsze będą szyte w Kanadzie.

W latach 2000 Canada Goose rozpoczyna współpracę z poganiaczem psich zaprzęgów Lance'm Mackey, który czterokrotnie wygrywa każdy z wyścigów Iditarod i Yukon Quest, osiągając tym samym rekord światowy.

W 2004 roku odzież Canada Goose, znana do tej pory również jako ubiór ekip filmowych kręcących sceny w zimnych warunkach, pojawia się w takich filmach jak "Pojutrze" i "Skarb Narodów".

W 2007 roku firma przystępuje do programu ochrony niedźwiedzi polarnych (PBI). Powstaje kolekcja odzieży PBI, zysk ze sprzedaży której zostaje w całości przekazany na ten cel.

W tym samym roku z okazji 50-lecia istnienia firmy opublikowany zostaje pierwszy album, przedstawiający sylwetki 50 osób z całego świata, reprezentujących wartości oraz styl życia, z którymi utożsamia się firma i którzy inspirują innych dzięki swoim przygodom.

W 2009 roku do Księgi Rekordów Guinnessa zostaje wpisany powiązany z firmą Ray Zahab, który w ciągu 33 dni 23 godzin i 55 minut samodzielnie, pieszo i bez użycia nart zdobywa Biegun Południowy. Najszybciej na świecie.

W tym samym roku firma zakłada dwa punkty dystrybucyjne w Kanadyjskiej Arktyce, które zapewniają darmowe guziki, zamki i inne materiały dla Inutów, którzy ręcznie szyją odzież dla swoich rodzin i całego inuickiego społeczeństwa.

W 2010 roku Canada Goose kupuje fabrykę w Winnipeg, by sprostać rosnącemu popytowi i utrzymać wyłączność produkcji na terenie Kanady.

2011 rok to kolejne innowacje. Powstają produkty o niskiej wadze, przeznaczone na różnorodne warunki pogodowe oraz do intensywnej aktywności. Jednym z nich jest kurtka HyBridge® Lite, która zdobywa nagrodę "Best Country Jacket" w prestiżowym konkursie "Gear of the Year" przeprowadzanym przez czasopismo branżowe "Outside Magazine".

W 2014 roku Canada Goose oficjalnie otwiera swoją centralę w Toronto, jednocześnie znacząco zwiększając swoje moce produkcyjne. Firma zatrudnia 6% kanadyjskich szwaczy i szwaczek.

1 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista 

1 produkt(ów)

Ustaw kierunek malejący
na stronę

Siatka  Lista