61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Berghaus

Producent doskonałej jakości odzieży i obuwia outdoor.

Buty i kurtki Berghaus cieszą się popularnością na całym świecie. Historia marki sięga końca lat 60-tych. Kiedy w 1966 roku outdoor praktycznie nie istniał, wówczas dwóch zapalonych angielskich alpinistów – Peter Lockey oraz Gordon Davison postanowili to zmienić. Właśnie wtedy pojawił się Berghaus. Panowie założyli sklep – LD Mountain Center, w którym rozpoczęli sprzedaż importowanego asortymentu outdoorowego. Tym samym, w rewolucyjnym tempie zdobyli oni uznanie rynku, a szerokie grono osób zaczęło doceniać ich zaangażowanie w projektowanie, testowanie oraz produkcję doskonałej jakości sprzętu. Stworzenie przez Petera Lockeya oraz Gordona Davisona zaawansowanej odzieży alpinistycznej daje początek marce Berghaus.

Wytrzymałe buty oraz cechujące się doskonałymi parametrami kurtki Berghaus to tylko jedne z niewielu produktów, którymi może poszczycić się ta firma.

Jednym z kluczowych znaków rozpoznawczych marki Berghaus są jej plecaki. Założyciele firmy, wykorzystując fakt, że na ówczesnym rynku jest duże zapotrzebowanie na rozwiązania, które pozwolą efektywnie przenosić ciężar bagażu na plecach, w fabryce w Waszyngtonie rozpoczęli produkcję specjalistycznie opracowanych plecaków.

Pierwszymi plecakami były Berg 172 oraz Berg 272. Ich konstrukcja obejmowała zewnętrzny stelaż i jedną komorę główną. W 1972 roku pojawiła się prawdziwa rewolucja – plecak Cyklop, który prawdopodobnie był pierwszym plecakiem z wewnętrznym stelażem.

Przez całą dekadę lat 70-tych rozwijano technologię sprzętu outdoorowego. W tym temacie, Berghaus wiódł prym. Twórcy firmy, jako pierwsi w Europie wprowadzili w 1977 roku tkaninę Gore-Tex, która po dziś dzień słynie ze swoich właściwości wodoodpornych oraz oddychających.

Co więcej, marka Berghaus jako pierwsza zaproponowała odzież outdoorową dla kobiet. Współpraca z doświadczonymi i uznanymi alpinistkami oraz pasjonatkami wszelkich podróży zaowocowała stworzeniem plecaka Lady Pulsar – niezwykle popularnego wśród wielu pań na całym świecie.

Berghaus nieustannie wdraża nowe rozwiązania technologiczne dla miłośników sportów ekstremalnych, a także ciągle udoskonala swoje produkty. Jakość marki została potwierdzona licznymi wyróżnieniami i nagrodami. W 2006 roku, firma Berghaus za innowacyjne projekty oraz rozwój technologiczny produktów otrzymała nagrodę The Queen’s Award.

Produkty w kategoriach