61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Plecak wspinaczkowy unisex OSPREY Variant 37

Oceń ten produkt jako pierwszy

Variant 37 oferuje znakomitą pojemność oraz uniwersalny rozmiar dla wszelkiego rodzaju wspinaczek.

Normalna cena: 790,00 zł

Przecena 549,00 zł

Najpierw wybierz rozmiar

* Wymagane pola Tabela rozmiarów

Osprey

Opis produktu

Szczegóły

Waga: SM-1,46kg  MD-1,53kg  LG-1,60kg

Pojemność: SM-34L  MD-37L  LG-40L

Wymiary: 71(l) x 31(w) x 26(d) cm

Właściwości:

 • Kompresyjnie formowany panel tylni
 • Pasek piersiowy z gwizdkiem alarmowym
 • Plecak ładowany od góry, zamykany na odpinaną górną pokrywę z dwoma przedziałami
 • Pokrywa górna FlapJacket™, która posłuży w momencie gdy odepniemy główną pokrywę
 • Odpinany pas biodrowy, który można przechować zapinając go wokół plecaka
 • Kabura na czekan
 • Wzmocniona kieszeń kompresyjna na raki
 • Odporny na ścieranie wykonany z PU przedni panel
 • Klamry przyjazne do używania w rękawicach
 • Dodatkowe pętle na pasie biodrowym
 • Wewnętrzny rękaw hydracyjny
 • Wewnętrzny klips na klucze
 • Wzmocniony 3-punktowy system zaciągu
 • Płytę panelu tylniego wykonana z polietylenu HDPE można zdemontować razem z ramą stelaża wykonana z rurek aluminiowych T6061
 • Boczne pasy kompresyjne
 • Boczne mocowania na narty
 • Kieszeń z siatki pod pokrywą

Informacje dodatkowe

Gwarancja Osprey

Gwarancja OSPREY obejmuje wady materiałów oraz wykonania w czasie rozsądnego i zgodnego z przeznaczeniem użytkowania produktu.

Jeżeli wystąpią jakakolwiek wady spowodowane wadliwym materiałem lub wykonaniem podczas normalnego wykorzystania, w rozsądnym czasie użytkowania oraz zgodnym przeznaczeniem produktu, Osprey dokona naprawy lub wymiany produktu, bez żadnych opłat.

Jeśli zostanie stwierdzone uszkodzenie produktu wynikające z naturalnego (normalnego) zużycia, niewłaściwego używania, uszkodzenia mechanicznego lub przekroczenie uzasadnionych oczekiwań w czasie użytkowania produktu, usterki te nie będą objęte gwarancją, ale w miarę możliwości Osprey oferuje naprawę produktu w rozsądnej cenie.

Proszę pamiętać, aby produkt przed wysyłka dokładnie wyczyścić!Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: Plecak wspinaczkowy unisex OSPREY Variant 37

Tabela rozmiarów

Variant i Mutant - rozmiar

Długość pleców

Rozmiar plecaka

Obwód bioder

Rozmiar pasa biodrowego

--

--

> 91.5cm

XL

> 51cm

L

84-94cm

L or WL

46-52cm

M

76-86.5cm

M

< 47cm

S

< 79cm

SDobór rozmiaru plecaka

Wybór odpowiedniego dla Ciebie plecaka

Krój / fason / rodzaj plecaka jest kluczowym elementem decydującym o jego wydajności. Nie śpiesz się zatem z wyborem plecaka. Jeśli planujesz zakup plecaka w sieci internetowej, dokładnie zmierz swoje wymiary. Pamiętaj również, że najlepszym sposobem doboru i dopasowania odpowiedniego plecaka jest zasięgnięcie porady fachowca w sieci sklepów Alpin Sport.

Kiedy juz wybierzesz odpowiadający Ci model plecaka, będziesz musiał dobrać odpowiedni jego rozmiar.

Krok 1 – Rozmiar plecaka

Wszystkie plecaki Osprey, za wyjątkiem toreb transportowych (transit bags), dostępne są w wielu rozmiarach, pozwalających dobrać plecak do długości pleców. Aby określić swoją długość pleców poproś znajomego by zmierzył odległość wzdłuż kręgosłupa (tak jak pokazano to na ilustracji) pomiędzy grzebieniem biodrowym (szczytem bioder) i kręgiem wystającym (siódmym kręgiem szyjnym – wystająca kość u podstawy szyi).Krok 2 – Rozmiar pasa biodrowego

Aby określić rozmiar pasa biodrowego, zmierz obwód bioder (nie talii!). Prawidłowo dopasowany pas biodrowy powinien objąć biodra na wysokości środka kości biodrowych oraz powinien mocno przylegać do ciała – to on będzie przecież przenosił znaczną część ciężaru plecaka. Poduszki pasa powinny obejmować większość obwodu bioder, pozostawiając pomiędzy sobą odstęp ok 7 – 15cm po zaciśnięciu pasa.

Niemal we wszystkich naszych pasach biodrowych zastosowano zastrzeżoną konstrukcję Ergo Pull.

System ten wykorzystuje zysk mechaniczny pozwalający uzyskać dodatkową siłę przy zaciskaniu pasa biodrowego. System ten pozwala również zaciskać pas biodrowy naprężając go wzdłuż jego górnej i dolnej krawędzi, a nie wzdłuż jego środka, co pozwala równomierniej rozłożyć napięcia na poduszki pasa i zmniejsza bezpośredni napór na kości biodrowe.

Krok 3 – Uprząż (szelki)

Plecaki z linii Argon & Xenon, Aether & Ariel oraz Waypoint firmy Osprey pozwalają korzystać z wymiennych uprzęży (systemu szelek). Rozmiar uprzęży zazwyczaj odpowiada wybranemu rozmiarowi plecaka, jednak najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze przymierzenie plecaka przed zakupem. Odpowiednio dobrana uprząż powinna sięgać ok. 5 – 8 cm poniżej pach. Siatka uprzęży nie powinna dotykać ciała. Po rozpięciu mocowania uprzęży i przesuwając ją wzdłuż panelu tylniego plecaka, można dopasować długość pleców w zakresie ok. 8 cm (ilustracja).

Mężczyżni

Kobiety

SM

WXS

MD

WSM

L

WM

XL

WL


Krok 4 – Ogólne dopasowanie / regulacja plecaka

Kiedy już ustalisz odpowiedni rozmiar plecaka, uprzęży, pasa biodrowego oraz wstępnie je wyregulujesz i dopasujesz do długości pleców, zapakuj plecak (9 – 14 kg dobrze rozłożonego ładunku powinno wystarczyć) i precyzyjnie go wyreguluj / dopasuj. Po pierwsze – zaciągnij pas biodrowy i uprząż. Zapnij pasek mostkowy / pasek na mostek / pas piersiowy (A) – ustaw go ok. 5 cm poniżej obojczyków i lekko zaciągnij. Następnie zaciągnij pasy odciążające, by przyciągnąć ładunek ściślej do pleców. W przypadku modeli wykorzystujących systemy nośne z linii ReCurve i Ethereal, pasy odciążające (B) powinny znajdować się pod kątem od 45 – 60 stopni względem ramion. W innych modelach pasy te działają bardziej jako pasy ściągające i mogą zostać zaciągnięte pod ostrzejszym kątem; mogą nawet przebiegać pionowo.

Po odpowiednim dopasowaniu / wyregulowaniu plecaka pomiędzy plecakiem a Twoim ciałem nie powinny pojawiać się żadne punkty napięcia ani szczeliny. W przypadku naszych plecaków z linii ReCurve ostatecznego precyzyjnego dopasowania plecaka można dokonać dzięki indywidualnemu dopasowaniu aluminiowego stelaża plecaka do kształtu Twoich pleców. Skontaktuj się z profesjonalnym serwisem firmy Osprey lub wyszkolonym przez nasza firmę personelem sklepowym, by uzyskać pomoc przy tym etapie dopasowywania plecaka.
Technologia i materiały

Pakowanie plecaka

Warto pamiętać, że sposób w jaki zapakuje się ładunek do plecaka determinuje jego stabilność i komfort dźwigania.
Najlepiej jest, jak lekkie, duże, przedmioty (np. śpiwór) ładowane są na sam spód plecaka. Wiele modeli plecaków posiada dedykowaną komorę na śpiwór właśnie w dolnej części. Najcięższe przedmioty najlepiej ładować jak najbliżej środka komory głównej plecaka, lekkie przedmioty po zewnętrznej stronie a przedmioty o średniej wadze jak najbliżej pleców. Plecak powinien być dokładnie skompresowany, tak by utrzymywać ładunek jak najbliżej ciała użytkownika. Przedmioty najlżejsze i wszelkie drobiazgi powinny być pakowane na sam szczyt plecaka
Przydaśki to sprzęt który może być nam w różnych sytuacjach potrzebny i warto go mieć pod ręką. Do takich przedmiotów możemy zaliczyć:

- Czołówka
- Nóż lub multitoo
- Apteczka
- Chusteczki higieniczneRegulacja plecaków

Aby móc dobrze wyregulować plecak do siebie, musisz go zapakować i poluzować wszystkie troki.
Kolejność ściągania pasów i taśm jest ważna!

Zawsze zaczynaj od pasa biodrowego potem ściągnij pasy barkowe. Wyścielenie powinno przylegać do pleców, ale nie ściągaj za mocno, bo to spowoduje, że ciężar będzie mocniej obciążał ramiona, a nie biodra. 

Troki stabilizujące (na pasach barkowych) muszą być przyczepione w okolicy obojczyków. Przez ich delikatne ściągnięcie ustawiasz plecak na plecach. Upewnij się, czy pasy barkowe przylegają do ramion. Przy prawidłowej długości pleców plecaka paski stabilizujące powinny być tak dociągnięte aby były pomiędzy 20° a 30° w poziomie.

Taśma piersiowa. Ergonomiczne, w kształcie litery „S” taśmy piersiowe poprawiają swobodę ruchów i dzięki temu odciążają mięśnie szyi. Taśma piersiowa, dostosowana do wzrostu stosowana w plecakach poprawia swobodę ruchów; na przykład podczas jazdy na nartach bądź wspinaczki, taśma piersiowa stabilizuje pasy barkowe i zapobiega ześlizgnięciu się plecaka z pleców.

Dopasowywanie pasów barkowych. Możesz regulować długość pasów barkowych przez ich dopasowanie z tyłu systemu nośnego. Robiąc to pamiętaj, że ważne jest zachowanie S-kształtnego profilu pasów, który zmniejsza obciążenie mięśni szyi. Możesz odczepić pasy barkowe od plecaka przez otwarcie zewnętrznych taśm Velcro na środku systemu nośnego. Potem obydwa pasy muszą być wyplątane z systemu prowadzącego. Gdy to będziesz robić, zwróć uwagę na ich górną pozycję. Pasy barkowe wydłużymy mocując je wyżej, a skrócimy przyczepiając niżej. Następnie umocuj nową pozycję i przewlecz taśmę przez system prowadzący.Variant

VARIANT / SERIE ALPINISTYCZNE

Właściwości główne:

 • prosta, lekka konstrukcja
 • szkieletowy (ultra lekki), kompresyjnie formowany tylny panel
 • ruchoma klapa z możliwością odpięcia i ze specjalnym kołnierzem chroniącym przed zamoczeniem
 • łatwo wypuszczane boczne troki kompresyjne
 • wzmocniony 3-punktowy system mocowania do transportu w ścianie
 • mocowanie na linę pod klapą
 • zapinana na zamek kieszeń pod klapą
 • gwizdek lawinowy w pasie piersiowym
 • kieszonki boczne
 • odblaskowe logo
 • kompatybilne z systemem H2O

 

Materiały główne:

 • Matrix 420d
 • Cordura® 210ht

 

System zawieszenia:

 • szkieletowy (ultra lekki), kompresyjnie formowany, piankowy tylny panel
 • odczepiana usztywniająca płyta HDPE
 • aluminiowa podpora T6061 (VARIANT 37)
 • stelaż z aluminiowych rurek 7075 (VARIANT 52)
 • wszyty pas biodrowy, który można spiąć również do tyłu, żeby nie przeszkadzał
  w trakcie używania uprzęży z liną (VARIANT 28)
 • odczepiany pas biodrowy (VARIANT 52 i 37)

 

Informacje dodatkowe:

Seria VARIANT to efekt szeroko zakrojonych testów i wskazówek uzyskiwanych od profesjonalnych alpinistów. Plecaki te charakteryzują się prostą, mocną
i lekką konstrukcją. Nadają się doskonale do wspinaczki po stromych zboczach. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótki alpinistyczny wypad czy na wielodniową wędrówkę, plecaki z serii VARIANT pomogą ci skutecznie i szybko osiągnąć zamierzony cel.Cordura®

Wysokogatunkowy, bardzo mocny i odporny na przedarcie, techniczny materiał. Jest to poliamid z poliuretanową powłoką, na którą nałożono nieprzepuszczajacą wody apreturę Teflon®. Cordura® jako wyjątkowo odporny na uszkodzenia materiał jest zarejestrowaną, chronioną marką firmy DuPont®.Raty Santander

Przed dokonaniem zakupu na raty skontaktuj się z nami w celu potwierdzenia dostępności produktu.

Oferujemy zakupy ratalne za pośrednictwem systemu e-raty Santander Consumer Bank S.A.

Możliwość złożenia zamówienia ratalnego dotyczy zamówień o łącznej wartości nie mniejszej niż 100zł.

Proces składania zamówienia nie różni się radykalnie od zamówienia opłacanego pozostałymi kanałami płatności.

W trakcie tego procesu, po wpisaniu danych adresowych oraz wybraniu metody dostawy, należy wybrać Raty Santander jako sposób płatności.Po zaakceptowaniu regulaminu i potwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę Banku Santander https://wniosek.eraty.pl/formularz/ gdzie podajesz dane niezbędne do otrzymania kredytu.Ze szczegółowymi informacjami na temat procesu składania wniosku ratalnego oraz usług dodatkowych możesz zapoznać się na stronie Banku Santander https://www.santanderconsumer.pl/zakupy-na-raty/raty-w-sklepie-internetowym,1.html