61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Ekspres LIME-W SET DYNEEMA 12CM - ANODIZED

Oceń ten produkt jako pierwszy

Najlżejszy ekspres z serii Lime, szczególnie przydatny na wielkiej ścianie, podczas wspinaczki wielowyciągowej. Zastosowanie karabinków z drucianymi zamkami odpowiada za dodatkowe obniżenie wagi oraz wysoką niezawodność działania.

Normalna cena: 58,00 zł

Przecena 52,20 zł

Produkt dostępny. Termin realizacji do 5 dni kalendarzowych.
Climbing Technology

Opis produktu

Szczegóły

Włoski producent sprzętu wspinaczkowego – Climbing Technology – posiada w swojej ofercie pełen przekrój szpeju, od modeli najbardziej zaawansowanych do tych prostszych, które muszą znieść trud częstego użytkowania i jednocześnie zapewniać pełną niezawodność. Do tej drugiej grupy z pewnością należy model Lime-W Set Dyneema 12 cm.

Niezwykle tradycyjny w swojej formie ekspres wyposażono w sprawdzone już w poprzednich sezonach karabinki. Wykonane w technologii kucia na gorąco z lekkich stopów, są doskonałym przykładem nowoczesnych rozwiązań i sprawdzonego kształtu. Dzięki temu posługiwanie się nimi nie nastręcza trudności, a wagę udało się utrzymać na fantastycznym poziomie. W tej wersji ekspresu wykorzystano karabinki agrafkowymi zamkami. Takie rozwiązanie posiada najwyższą niezawodność nawet w przypadku zabrudzenia zamka. Jest także bardzo wytrzymałe na ewentualne zamarznięcie. Niekwestionowaną zaletą tego typu zamka jest również obniżenie wagi całego karabinka, co przy kilku ekspresach wpiętych w szpejarkę sprawia wielką różnicę.

Nowością w tej edycji ekspresu CT Lime-W Set Dyneema 12 cm jest opatentowane rozwiązanie Fixit, stabilizujące i zapobiegające przekręcaniu się dolnego karabinka. Ten gumowy stabilizator spełnia jednak jeszcze jedną, dodatkową rolę. Mianowicie zapewnia ochronę taśmy przed szybkim przetarciem, łącząc w sobie dwie funkcje.

Dla zachowania wagi na niskim poziomie zastosowano cienką taśmę z Dyneemy, która świetnie spełnia swoje zadanie. Climbing Technology Lime-W Set Dyneema 12 cm to doskonały ekspres wspinaczkowy, który może stanowić podstawę wyposażenia każdego wspinacza pokonującego najdłuższe drogi.

Wytrzymałość karabinków: 24.8.8 kN
CE 0333
EN 566 (taśma)
EN 12275:2013 – B (karabinki)
UIAA

Długość taśmy: 12 cm
Karabinek gięty: Lime W
Karabinek prosty: Lime W
Patenty: Fixit
Taśma: Dyneema 11 mm
Waga: ok. 83 g
Wytrzymałość karab.: 24.8.8 / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Informacje dodatkowe

Gwarancja Climbing Technology

Gwarancja producenta.Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: Ekspres LIME-W SET DYNEEMA 12CM - ANODIZED