61 853 75 32 / 61 639 07 24 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Ekspres AERIAL PRO SET DYNEEMA 17CM - WHITE/BLUE

Oceń ten produkt jako pierwszy

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm to kolejne wcielenie niezwykle lekkiego i poręcznego ekspresu Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema to najnowsze technologie w służbie wspinaczki.

Normalna cena: 80,00 zł

Przecena 72,00 zł

Produkt dostępny. Termin realizacji do 5 dni kalendarzowych.
Climbing Technology

Opis produktu

Szczegóły

Zaawansowany technologicznie ekspres złożony z karabinków Aerial Pro S oraz Aerial Pro B połączonych tasiemką Dyneema to niezbędna rzecz w szpeju każdego zaawansowanego wspinacza. Rozwiązanie optymalne wszędzie tam, gdzie każdy zaoszczędzony gram sprzętu jest na wagę złota.

Zastosowanie zaawansowanej technologii kucia na gorąco (Hot forged) oraz wielopłaszczyznowego profilu 3D, pozwoliło na znaczącą redukcję wagi. Ta innowacyjna technologia Climbing Technology pozwala na obniżenie wagi karabinka, przy jednoczesnym utrzymaniu jego wysokiej wytrzymałości. W obu karabinkach zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Karabinek z giętym zamkiem został specjalnie wyprofilowany, aby wpinanie liny było błyskawiczne. Karabinki połączono niezawodną i lekką taśma Dyneema, która jest najczęściej stosowana w takich rozwiązaniach.

Niedużą modyfikacją jest wprowadzenie nowoczesnego stringa. Gumowy Fixit świetnie pozycjonuje dolny karabinek, dzięki czemu zawsze znajduje się on w optymalnej pozycji do wpięcia liny i nie przekręca się niespodziewanie. Dodatkowo całość gwarantuje dodatkową ochronę taśmy na wypadek ocierania ekspresu o skałę, co wpływa pozytywnie na zwiększenie jego żywotności.

Ekspres CT Aerial PRO Set Dyneema 17 cm to rozwiązanie dla profesjonalistów pokonujących dłuższe drogi tradowe, którzy przykładają największą wagę do lekkości i jakości użytkowanego szpeju.

Wytrzymałość karabinków: kN 23.9.8
CE 0333
EN 12275:2013-B (karabinki)
EN 566 (taśma)
UIAA

Długość taśmy: 17 cm
Karabinek gięty: Aerial Pro B
Karabinek prosty: Aerial Pro S
Patenty: Keylock, Fixit
Taśma: Dyneema 11 mm
Waga: ok. 55 g
Wytrzymałość karab.: 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Wytrzymałość taśmy: 22 kN

Informacje dodatkowe

Gwarancja Climbing Technology

Gwarancja producenta.Recenzje

Napisz własną recenzję

Recenzujesz: Ekspres AERIAL PRO SET DYNEEMA 17CM - WHITE/BLUE