61 639 07 24 / 61 853 75 32 Pon.-Pt. 10:30 - 18:30 Sob. 10:30 - 14:30info@trekkersport.com.pl

Repelent w kulce Mugga DEET Roll-On

Oceń ten produkt jako pierwszy

Mleczko w kulce odstraszające insekty, również gatunki tropikalne.

Normalna cena: 39,00 zł

Przecena 35,88 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 35,88 zł

Produkt dostępny. Wysyłka w ciągu 24 godzin.
Mugga

Opis produktu

Szczegóły

Pojemność: 50 ml

Substancja czynna: DEET 205g/L

Zastosowanie:

  • moskity
  • kleszcze
  • komary europejskie i tropikalne
  • krwiopijne muchy
  • inne insekty krwiopijne i roznoszące wirusy



Przeznaczenie:

  • Osoby wyjeżdżające do stref zagrożenia chorobami tropikalnymi min. malarią, żółtą febrą,dengą itp.
  • Wędkarze, myśliwi i leśnicy
  • Ogrodnicy i rolnicy
  • Żołnierze
  • Osoby pracujące w warunkach leśnych
  • Survivalowcy i paintballowcy
  • Młodzież uczestnicząca w obozach i koloniach
  • Osoby lubiące czynny wypoczynek na łonie natury


Właściwości:

  • możliwość używania przez dzieci (od 3. roku życia)
  • do 8 godzin zabezpieczenia przed insektami

Informacje dodatkowe

Technologia i materiały

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat kleszczy

Wszystko co powinieneś wiedzieć o kleszczach

Jeżeli przebywałeś niedawno w lesie, czy  w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy, a gdy nagle zacznie Cię łamać w kościach, pojawi się gorączka, odczujesz zmęczenie, będziesz miał zawroty głowy – zastanów się, czy przypadkiem nie ukąsił cię zainfekowany kleszcz. Ich ulubionymi siedliskami są wilgotne obszary roślinne, zwłaszcza lasy liściaste i mieszane, łąki, polany oraz zarośla w pobliżu jezior i rzek. Można je także spotkać w parku lub przydomowym ogródku. Znacznie rzadziej występują w suchych, sosnowych lasach. Larwy kleszczy żyją przeważnie w trawie, natomiast osobniki dojrzałe mogą czaić się wyżej na krzakach lub drzewach. Aktywność kleszczy uzależniona jest od warunków klimatycznych – im wyższa jest temperatura i wilgotność otoczenia, tym ich aktywność jest większa. Rozpoczyna się zwykle wczesną wiosną, kiedy ustępują mrozy, i trwa aż do późnej jesieni. Po powrocie z miejsc szczególnie narażonych na występowanie kleszczy, należy dokładnie obejrzeć całe ciało i głowę oraz ubranie, czy nie ma na nim kleszczy. Warto także wziąć prysznic, dzięki któremu można spłukać nimfy kleszczy, które trudno dostrzec gołym okiem.Odzież w której byliśmy w rejonie zagrożenia należy wytrzepać i wyprać.

NALEŻY PAMIĘTAĆ!!

Kleszcze to pasożytnicze pajęczaki przenoszące groźne dla człowieka i zwierząt choroby zakaźne:
kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę.
Są aktywne od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Kleszczowe zapalenie mózgu to choroba, przeciw której brak jest leczenia przyczynowego, ale można jej skutecznie zapobiec stosując szczepienia ochronne.
Borelioza to przeciwnie: choroba bakteryjna, którą można skutecznie leczyć antybiotykami, ale nie ma przeciw niej szczepionki. W ochronie przed nią może pomóc szybkie usuniecie kleszcza.
Miejsce po usunięciu kleszcza należy obserwować przez kilka tygodni – powiększające się zaczerwienianie może być objawem boreliozy.

Podczas wizyty u lekarza, należy wspomnieć o ukąszeniu przez kleszcza. Pozwoli to na postawienie właściwej diagnozy. Objawy nie zawsze są widoczne i należy przeprowadzić badania krwi.



Urlop w tropikach

Jak spokojnie spędzić urlop lub ekspedycję w tropikach?

Lista chorób, które Polacy przywożą z orientalnych wakacji, jest długa: dur brzuszny, żółtaczka pokarmowa, salmonelloza, czerwonka, choroby skóry, zapalenie opon mózgowych i wreszcie malaria. Oczywiście, ryzyko zakażenia się tropikalną chorobą zależy od rodzaju wypoczynku.Niebezpieczna jest dżungla, tereny podmokłe i wiejskie, spanie w namiocie, czy pozornie niegroźnej drewnianej chatce z widokiem na plażę, penetracja jaskini i kontakty seksualne z miejscowymi. Jak jednak podkreślają specjaliści, osoby zamknięte w luksusowych ośrodkach all inclusive nie mogą bez szczepień mieć poczucia, że dostatecznie zadbały o swoje zdrowie. Wystarczy, że kelner poda turyście drinka z lodem ze skażonej wody, by złapać amebę. Mimo takich zagrożeń, które nierzadko kończą się pobytem w szpitalu, wielu Polaków bagatelizuje szczepienia przed wyjazdem w strefę międzyzwrotnikową. Często pytani przez lekarzy, dlaczego tak zaniedbali własne zdrowie, twierdzą, że wydatek rzędu 300-500 zł nie mieścił się w urlopowym budżecie, a na przyjmowane w odstępie kilku tygodni szczepionki po prostu zabrakło czasu. Jednak należy sobie uświadomić, że taka jednorazowa zapobiegliwość chroni nas przed śmiertelnymi chorobami tropikalnymi.Warto, więc na kilka tygodni przed wakacjami marzeń umówić się w poradni medycyny podróży na wykonanie badań i szczepień. Trzeba również sprawdzić, jakie szczepienia wymagane są w danym kraju. Może się zdarzyć, że bez Międzynarodowego Świadectwa Szczepień (International Certificate of Vaccination), które wydają lekarze wykonujący zabiegi, nie zostaniemy wpuszczeni do niektórych krajów Afryki i Azji. Oczywiście, na urlop trzeba też zabrać ze sobą apteczkę. Powinny się w niej znaleźć środki opatrunkowe i dezynfekujące, repelenty przeciw komarom, tabletki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (dostępne bez recepty).



DEET

Związek chemiczny,sprawia że owady błędnie odczytują informacje, jakie dostarcza im zmysł węchu DEET zaburza normalne działanie komórek nerwowych w czułkach insektów, odpowiedzialnych za zmysł węchu. W związku z tym owady otrzymują zniekształcone informacje na temat zapachów, jakie je otaczają.